Fotbalist promițător la începutul anilor 2000, azi impresar, Pleșan a luat decizia radicală.
Mihăiță Pleșan a decis! Nu va trimite niciun jucător la FCSB.
Mihăiță Pleșan a declarat la DigiSport citat de GSP.ro:
„Din punctul meu de vedere, au fost niște discuții care s-au terminat atunci. Nu am nicio problemă cu Mihai Stoica, e treaba lui ce face. Dacă voi fi vreodată întrebat de ceva, voi răspunde așa cum cred eu. Nu am nicio problemă cu Mihai Stoica.
Nu, nu am dat niciun jucător la FCSB și nu cred că este cazul. Cred că ar fi refuzat din prima și nu vreau să dau jucători către cei de acolo. În schimb, voi da la celelalte echipe din România care se bat pentru campionat. Fiți convins de asta! Craiova, Rapid, Dinamo, la toate care vor jucători buni”