Cum s-a încheiat returul CFR Cluj

4697 citiri

Echipa CFR Cluj a întâlnit formaţia Lazio Roma, astăzi, de la ora 19.45, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, în manşa secundă a play-off-ului Conference League. În tur, la Roma, scorul a fost 1-0 pentru Lazio.

La partida din Italia, clujenii au jucat în superioritate numerică din minutul 15, când de la italieni a fost eliminat Patric. Golul a fost marcat de Immobile, în minutul 45+4.

”Şansele, 90 la sută Lazio, 10 la sută CFR. Sunt realist, nici pesimist, nici optimist”, a declarat Dan Petrescu înaintea meciului.

Din păcate, CFR Cluj a fost eliminată de Lazio, cele două echipe terminând la egalitate, 0-0, meciul disputat joi seară în Gruia.

Campioana României a ratat deschiderea scorului prin Krasniqi în prima repriză, iar italienii au avut o salbă de ocazii în partea secundă.

Desfășurarea LIVE:

*Scor final 0-0, CFR Cluj e eliminată.

*CFR joacă în inferioritate din minutul 77, a fost eliminat Muhar.

*Ratări în serie ale italienilor în minutul 63, Scuffet și Manea respingând incredibil din apropierea porții

*A început repriza a doua.

*0-0 la pauză.

*Ocazie uriașă pentru CFR în minutul 21, prin Krasniqi, care șutează slab din poziție ideală.

*0-0 în minutul 15, CFR s-a apropiat de două ori periculos de poarta italienilor.

*A început meciul, 0-0.

*Echipele de start

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac, Cvek, Muhar, Krasniqi – Malele, Janga

Lazio: Maximiano – Lazzari, Gila, Casale, Hysaj – Luis Alberto, Vecino, Basic – Romero, Immobile, Felipe Anderson