Home MondenCombinații, nu relații”. Cum s-a schimbat prietenia dintre ele după film

Combinații, nu relații”. Cum s-a schimbat prietenia dintre ele după film

În

Care a fost prima voastră reacție când ați citit scenariul? Ați avut vreun „aha!” moment legat de propriile experiențe?

Anastasia: Personajele mi s-au părut foarte bine conturate, se distingeau clar încă de la prima citire de scenariu. Mi-a plăcut foarte mult rolul „Lia”. De la primele lecturi mi s-a părut cumva și o provocare, dar m

Mihaela: Am râs foarte tare la prima lectură și mă minunam de cât de bine sunt construite personajele și relațiile dintre ele. Am avut multe „aha!”-uri, m

Irina: La prima lectură am râs – mult. Mi-a plăcut foarte mult faptul că scenariul îmbina foarte bine perspectiva feminină cu cea masculină și faptul că fiecare personaj era bine conturat. Le secvențele fetelor mereu spuneam „da, așa e între fete”, și cred că multe „aha!”-uri au venit și din momentele în care ne-am dat seama că toate am fost “păcălite” la un moment dat. 🙂 

Fiecare personaj are o perspectivă diferită asupra relațiilor. Ce ați descoperit despre voi jucând aceste roluri?

Anastasia: Sincer, cred că Lia m-a făcut să înțeleg că vulnerabilitatea, de cele m

Mihaela: Viki e o visătoare și nu prea reacționează la realitatea din fața ei. Are, într-un final, curajul să nu m

Irina: Anca e o tipă dură, sigură pe ea și foarte practică. Dar ea, de fapt, din cauza experiențelor de viață, ascunde sub fațada asta de persoană rece o latură foarte sensibilă. Și-a creat un scut și ține oamenii la distanță pentru că asta îi garantează că nu va fi rănită. E a little bit of a control freak și îi e greu să cedeze frâiele, dar la final își dă seama că dacă se protejează de suferință, de fapt asta o să o facă să sufere și m

Dacă ar fi să descrieți filmul într-un singur emoji (fără să spuneți cuvinte!), ce ați alege și de ce? 

Anastasia: Emoji-ul care râde cu limba scoasă. 😋

Mihaela: Emoji-ul cu fața care râde cu lacrimi, pentru că am râs mult la toate secvențele.  😂

Irina: Cred că inimioara. Deși am râs mult, a fost un proiect de suflet, în care s-au legat multe prietenii. Dar și pentru că e un film și despre iubire, în toate formele ei (între parteneri, între prieteni) și pentru că, uneori, iubirea apare acolo unde te aștepți m

Care a fost cea m

Anastasia: Cu Mihaela am râs foarte mult la secvența în care ea îl surprinde pe Bogdan la întâlnire, cred că poate și de la oboseală a pronunțat „mesaj” într-un mod extrem de amuzant și ne-am ascuns după un colț și am râs atât de tare încât nu ne m

Mihaela: Secvența în care Anca e „blocată” la b

Irina: Cu Mihaela – secvența din b

Dacă personajele voastre ar fi într-un grup de WhatsApp, cine ar scrie primul și cine ar da doar emoji reactions? 

Anastasia: Viki ar scrie prima cu siguranță, pentru că este cea m

Mihaela: Viki ar scrie prima și Lia ar da reacții, pentru că ar fi prea ocupată cu date-uri eșuate. 🙂 

Irina: Viki ar scrie prima sigur, pentru că ea e “mămica” grupului. Anca ar comenta la tot, iar Lia ar răspunde doar cu emoticoane pentru că sigur e la un date.

Cum v-a schimbat prietenia voastră după film? Aveți deja inside jokes care au rămas?

Anastasia: Da, clar avem multe faze care o să rămână mult timp de acum. Mi se pare că și acum se tot nasc. Îmi place că nu e nimic fake între noi, am râs super adevărat împreună de la început.

Mihaela: Avem un inside joke, de fiecare data cand cineva primește un mesaj pe telefon: “Mi-a dat mesaaj”. E posibil să se înțeleagă gluma după ce vedeți filmul. 

Irina: Ohoo, avem multe, dar în top sunt “Mi-a dat mesaaaaj” și “nani, pui”.

Dacă una dintre voi ar putea fi „guru” de dating în viața reală, ce sfat ar da celorlalte?

Anastasia: NU EXISTĂ „Nu am timp să îți scriu sau să ne vedem” – dacă e ceva real și frumos întotdeauna există sau își face timp. DUMP HIM!

Mihaela: Dacă vrea să te vadă, să vină, să facă, să fie… o s-o facă. 

Irina: Dacă vrea să fie cu tine o să facă toate eforturile, dacă nu – Pa! Next! Nu face tu și pentru el! 

Rapid-fire fun (pentru final de interviu)

Prime date ideal: acasă sau ieșire în oraș?

  • Mihaela: ieșire în oraș
  • Irina: ieșire în oraș
  • Anastasia: ieșire în oraș

Mesaj de bună dimineața sau de noapte bună?

  • Mihaela: ambele 
  • Irina: dacă nu sunt ambele, pa! 
  • Anastasia: ambele

Ghosting sau „h

  • Mihaela: h
    • Mihaela: Irina 
    • Irina: Cred că eu :))
    • Anastasia: Irina clar. Probabil amândouă s-ar descurca m



Sursa articolului

Citește și ...

Lasă un comentariu