Mama Alexiei Tudose, adolescenta cu brațele replantate, crede că fiica ei a simțit că ceva rău avea să se întâmple cu ea.
Alexia Tudose a trecut printr-un accident groaznic în urmă cu 2 ani, atunci când autocarul în care se afla alături de fratele său și de m
În urma accidentului adolescenta a rămas fără brațe, însă fratele său a dat dovadă de curaj, i-a găsit brațele și i le-a luat, așa Alexia având șansa să
Totuși, mama copilei susține că fix în
„De trei ori a făcut același gest, în condițiile în care, de obicei, când pleacă în călătorie, oriunde ar merge cu prietenii, cu trupa de dans, pleacă imediat veselă.
De data aceasta, de trei ori s-a întors să își ia la revedere, să îmi spună că mă iubește, să mă îmbrățișeze și parcă nu avea aceeași emoție a plecării, pe care un copil ar avea-o”, a declarat mama Alexiei Tudose, la Acces Direct.
Recuperarea Alexiei Tudose decurge bine
Alexia Tudose a vorbit despre recuperarea sa și a mărturisit cu bucurie că totul decurge bine, în ciuda faptului că nimic nu a fost ușor până acum, însă a rămas optimistă tot timpul.
„Recuperarea decurge bine. Vă dați seama că este greu pentru că trebuie să recuperez fiecare nerv, fiecare mișcare pe care o puteam face îna declarat Alexia Tudose.