CSM București a demolat-o pe CSKA Moscova și are prima șansă la calificarea în Final 4

În cadrul zilei de ieri CSM București a întâlnit-o pe CSKA Moscova în cadrul primei manșe a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Formația din capitala României, condusă din teren de Cristina Neagu și Crina Pintea a reușits să se impună fără drept de apel, scoe 32-27.

Desfășurarea meciului CSM București – CSKA Moscova

Prima repriză a partidei dintre cele două echipe s-a desfășurat într-o singura direcție. „Tigroaicele”s-au impus în primul act cu 20-12, diferența valorică arătată în teren fiind „ca de la cer la pământ”. În actul secund, rusoaicele au reușit să recuperez 3 goluri din avansul elevelor lui Adi Vasile, însă, cu siguranța, șansele lui CSKA pentru calificare rămân extrem de mici.

De asemenea, subliniem faptul că pe parcursul întâlnirii Cristina Neagu a înscris 9 goluri, în timp ce următoarele marcatoare ale CSM-ului au fost Lazovic – 6 goluri, Cvijic și Dembele – fiecare cu câte 5 goluri.